Hurá na výlet!

V našem regionu se dá dělat spoustu zajímavých věcí. Ať už hledáte relax nebo aktivní dovolenou, ať už jste malí nebo velcí.

Naše pravidelné akce

Otevřené sklepy - květen a nově i v září :)

Každý rok se účastníme lokální akce otevřených sklepů. Pod Dubňanskou horou jich najdete přes 200 a zhruba 30 z nich má také otevřeno. Začátek akce je v 10:00 a konec nejdřív v 18:00. Vstupné se platí na místě 500,-Kč. Součástí vstupenky je: sklenička a taštička, k degustaci 5-10 vín u každého vinaře - (50 ks kuponků pro degustace u vinařů) + malé občerstvení, mapka s 25 vinaři a jejich sklepy + slosovatelné anketní lístky a propiska. Další program: cimbálová muzika a mužský pěvecký sbor z Dubňan v krojích, speciality na grilu a občerstvení.
Více zde: https://www.osdubnanskahora.cz/kontakt/#! (ceny se mohou lišit, nestíhám aktualizovat)

Burčákový pochod - říjen

Burčákový pochod je velká akce. Kromě burčáku můžete ochutnat a koupit si i víno. Akci najdete také pod názvem Putování slováckým vinohradem. My se účastníme podle situace a prodáváme spíše víno než burčák.

Více informací: https://www.osdubnanskahora.cz/

Vinobraní - září/říjen

Chcete zažít vinobraní na vlastní kůži? Napište nám, rádi vás u nás uvidíme :)

Hurá na výlet

Na kolech

Pokud máte rádi kolo (stejně jako my), tak k nám do sklepa vede cyklostezka Mutěnka. Pokud jedete s koly z Brna a chcete se projet, můžete vystoupit v Kyjově a cyklostezka vás zaveze až před náš sklep. Můžete si půjčit kolo i na místě v Půjčovně kol - Colorado Hodonín (www.sporthodonin.eu), kteří vám mohou kolo zavézt a odvézt ze sklepa. Kola si pak můžete uschovat u nás v lisovně. Stezky hledejte: www.slovacko.cz/search/trasy/?tag=70

Vinařská turistika

Kolem dokola samý vinohrad a sklep. Většinu vinařů Pod Dubňanskou horou známe a tak můžeme domluvit i návštěvu u někoho jiného. Náš sklep najdete na zelené turistické značce, která vás z jedné strany zavede do Mutěnic a z druhé k Javořickým rybníkům.

www.stezky.cz

Přírodní koupání

Pokud jste milovníci přírodního koupání jako my, tak určitě doporučujeme rybník Hliník v Ratiškovicích (15 min autem) - velmi čistý, s pískovou pláží a malou hospůdkou, kde si můžete dát pizzu. Nebo rybník Lužák v Lužicích (20 min autem), ten stihlo tornádo, ale molo to zvládlo. Místo restaurace je tam aktuální stánek. Výhledově se plánuje v Mutěnicích biotop :). Dále doporučujeme koupání v Ostrožské Nové Vsi (50 min autem), kam se dá jet přímým vlakem z Kyjova (do Kyjova je to ze sklepa hodina cesty po krásné cyklostezce Mutěnka).

Koupání v bazénu

Nejbližší bazén je v Dubňanech (15 min autem) v roce 2022 otevřen po velké rekonstrukci, potom v Hodoníně (15 min autem).

2 Exkurze v Čejkovicích (12 min. autem)

Sonnentor je zodpovědná firma pěstující radost. Pěstují bylinky i koření v bio kvalitě a jsou úplně samostatnou dceřinkou německého konceptu. Navštívení jejich bylinkového ráje je zážitek pro dospělé i pro děti.
https://www.sonnentor.com/cs-cz/navstivte-nas/zazitkove-exkurze

V Čejkovicích můžete navštívit také Templářské sklepy, jejichž historie sahá až do 13 století.
www.templarske-sklepy.cz

Galerie výtvarného umění (15 min autem)

Samotná budova galerie postavená v letech 1910-1930 Antonínem Blažkem je chloubou města Hodonína. Propojení folklorních prvků s dřevěnými stropy a velkými okny je opravdu geniální. Tato budova byla již stavěna jako výstavní prostor a proto se tam umění opravdu vyjímá. Najdete tam Uprku, ale i mladé umělce.
www.gvuhodonin.cz
zámek milotice

Zámek Milotice (16 min autem)

Se stal hitem hlavně po filmu Aristokratka, který se tam točil a zde pracoval i autor předlohy. Na Zámku toho zažijete dost i když nezaplatíte vstupné, protože je toho hodně přístupné zdarma (zámecká zahrada, oranžérie s papoušky, pávi nebo kavárna (s krásným interiérem) či přehlídka starého zemědělského vybavení. Můžete samozřejmě jít i na prohlídku nebo si dokonce půjčit dobové kostýmy (je třeba objednat dopředu).

Art mlýn Bohuslavice (26 min autem)

Za návštěvu určitě stojí ART mlýn Bohuslavice.Jde o 300 let starý mlýn,kde je stálá expozice i aktuální výstava,prodejní prostor s dárkovými předměty i občerstvení na zahrádce v nádvoří mlýna.
http://www.artmlyn.eu/?lang=en

Zážitkový areál Bukovanský mlýn (26 min autem)

Nejdete zde mlýn, prostornou restauraci, pro děti hřiště a pro všechny minigolf. Užijete si vína a můžete se převléknout i do slováckého kroje. Navštívit můžete zvířátka (poníky, ovečky, kozenky, oslíky, králíky, kočky zdarma) nebo si dát kozí zmrzlinu. Také zde můžete zkusit lukostřelbu nebo stezku bosou nohou a někdy se i na mlýn promítají filmy i pohádky! www.bukovansky-mlyn.cz

Archeopark Pavlov (44 min autem)

Zajímavá stavba zvenku i zevnitř. Otevřena od roku 2016, výherce architektonických soutěží. Uvnitř je zase interaktivní archeologická expozice lovců mamutů. Otrlejší se mohou vykoupat v Nových mlýnech. Ale za to návštěvu zříceniny Děvičky by si neměl nikdo nechat ujít :).

Zámecký park Veselí nad Moravou (37 min autem)

Samotný zámek není sice přístupný, ale park je fakt parádní. Najdete v něm vzácné dřeviny, květiny i živočichy. Také hudební pavilon Orchestra, terčovou stěnu, pomníky, mostek úzkokolejné dráhy "Chorynky", správní domek pro zahradníka, zámeckou oranžerii. Taky spoustu plastiky postav lidí či zvířat a hlavně restauraci s výbornou kávou i pivem. Poblíž je Baťův kanál, kde se můžete rekreačně plavit z Otrokovic do Skalice. Je tam také dětské hřiště nebo lanové centrum či skatepark nebo lezecká stěna.

Živá voda v Modré (55 min autem)

Jeďte se kouknout na sladkovodní rybičky. Je to tam moc fajn a dozvíte se spoustu zajímavých věcí. Když jsme tam byli my, tak se tam dalo i koupat. A hned kousek je Archeoskanzen Modrá, ale taky Centrum slováckých tradic a taky známý poutní Velehrad.

Další zámky

Pro milovníky historie nabízíme několik typů k návštěvám zámků a hradu v blízkém okolí, která jsou dostupná i na kolech.
Zámek Milotice www.zamekmilotice.cz
Renesanční zámek Kyjov www.hrady.cz/?OID=2062
Zámek Lednice www.zamek-lednice.com

Muzea

Dalšími typy na cyklistické výlety v okolí jsou muzea, kde se dozvíte spoustu zajímavých věcí, užijete si množství zábavy, relaxace a sportu.
Muzeum ve vagóně – projížďka drezínou www.ratiskovka.com
Vlastivědné muzeum www.kyjovsko.cz
Masarykovo muzeum www.masaryk.info

Památky

Několik typů pro milovníky památek a jejich fotodokumentaci.

Hodonín

Zámek z roku 1642, rozšířen po požáru roku 1746, nyní budova Masarykova muzea
Dům umělců (1911–13), sídlo Galerie výtvarného umění
Kaple Panny Marie Sedmibolestné postavená v roce 1882 jako rotunda
Secesní městská radnice na Masarykově náměstí, naproti kostela sv. Vavřince
Židovský hřbitov ze 17. století

Milotice

Horky – přírodní rezervace, lilový kříž, Sámova socha, Náklo (265m.n.m)

Svatobořice-Mistřín

Zvonice v Hlavní ulici z roku 1719
Dvě kamenné hlavy s podobou starověkého římského boha Jana se dvěma tvářemi z poloviny 17. století – tzv. „svatoborské opice“
Internační tábor ze druhé světové války

Kyjov

Renesanční radnice na náměstí z let 1561–1562

Kobylí

Zajímavá bezbariérová rozhledna Kobylí vrch (2018)
červenec a září: "Po kobylských uličkách za vínem 2021"

Zajímavé odkazy

Hodonínský kulturní server www.hokus.cz
Web obce Mutěnice http://mutenice.cz
Úniková hra Exit it - www.facebook.com/exitgamehodonin
Pokud vás zajímá cokoli o ubytování, výletech a akcích, napište Lee.

Lea Mentlíková

+420 737 347 122
map-marker linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram